SLOVENŠČINA ZA TUJCE-nadaljevalni tečaji po stopnjah III začnemo 18. 3. 2024

PRIJAVNICA

Začetek tečaja Cena na osebo Učbenik
Nadaljevalni I 40 ur 18. 9., 1-krat tedensko po 4 šolske ure ob ponedeljkih (od 17.00 do 20.00); trajanje do 27. 11. 2023. 175€ Gremo naprej (od 5. lekcije naprej) in

Naprej pa v slovenščini  28 €

Nadaljevalni II 40ur Predvidoma 4. 12. 2023, 1-krat tedensko po 4 šolske ure ob ponedeljkih (od 17.00 do 20.00); trajanje do 26. 2. 2024 175€ Naprej pa v slovenščini
Nadaljevalni III 30 ur Predvidoma 18. 3.2024, 1-krat tedensko, skupaj 8 srečanj. Trajanje tečaja pribl. do 5. maja 2024. 135€ Naprej pa v slovenščini

Cena je izračunana na najmanj 10 udeležencev v eni skupini. Učbenik ni vključen v ceno; kupite ga sami v knjigarni.

OPIS

Nadaljevalni I:

Vsebine: preživljanje počitnic in dopusta, dejstva o Sloveniji, izleti po Sloveniji, hotelske storitve, spomini na šolo, izobraževalni sistem, učenje jezika, opis dela in delovnih izkušenj, komunikacija na delovnem mestu, zaposlitev tujcev v Sloveniji, internet, izražanje mnenja, časopisne novice, SMS-sporočila, pisanje zahtevnejših e-pisem. Slovnica: glagolski vid, nedoločnik in namenilnik, utrjevanje sklonov, besedni red v pretekliku in prihodnjiku, vezniki, osebni zaimki, modalni izrazi, pogojnik.

Nadaljevalni II:

Vsebine: učenje jezikov, šport in športni navijači, kuhanje in recepti, domače živali, pisanje in branje zahtevnejših besedil. Slovnica: novi glagoli in utrjevanje glagolov, utrjevanje sklonov, besedni red v pretekliku in prihodnjiku, vezniki, osebni zaimki, modalni izrazi, pogojnik.

Nadaljevalni III:

Vsebine: kultura, zabavna elektronika, prostovoljstvo, pisanje in branje zahtevnejših besedil. Slovnica: velelnik, prislovi kraja, posebnosti samostalnikov ženskega spola, posebnosti samostalnikov srednjega spola, ujemanje števnika s samostalnikom in z glagolom, naslonke, vezniki, vprašalni in oziralni zaimki, kazalni zaimek, nikalni zaimek, nedoločni zaimek, modalni izraz

Po nadaljevalnih I, II, III so kandidati usposobljeni za izpite na OSNOVNI RAVNI (A2B1).

Predavateljica Vera Šeško je profesorica slovenščine s 30-letnimi izkušnjami na področju izobraževanja mladih in odraslih. Po končanem študiju slovenščine na ljubljanski filozofski fakulteti se je zaposlila v srednji strokovni šoli, nekaj časa je delala tudi v gimnaziji, hkrati pa skupinsko in individualno poučevala tujce slovenščino. Poleg tega, da je rojena za pedagoško delo in ima izjemen posluh za ljudi, je ob poučevanju pridobila tudi mnoge lektorske izkušnje. Po besedah naših udeležencev na tečajih slovenščine za tujce je mojstrica svoje stroke.

Prijava in informacije

Informacije lahko dobite: