Tečaj slovenščine za tujce – ZAČETNI I

Podrobnosti dogodka

Predviden konec dogodka:

Za vse, ki se vpisujete ali ste že vpisani v formalne srednješolske programe in kot tujci oziroma priseljenci potrebujete znanje slovenskega jezika, organiziramo 40-urni tečaj slovenščine za tujce,ki se bo pričel 18. 9. 2023. Imeli boste 10 srečanj po 4 šolske ure.

• Srečanja bodo: 18. 9., 25. 9., 2. 10., 9. 10., 16. 10., 23. 10., 6. 11., 13. 11., 20. 11., 27. 11. 2023.
  • Lokacija srečanj: Cdi Univerzum, Grošljeva 4, 1000 Ljubljana
  • Vsako srečanje bo od 17.00 do 20.00.
  • Tečaj bo vodila Vera Šeško, prof. slovenščine
  • Cena na osebo: 175 € za 10 srečanj (pri udeležbi najmanj 8 slušateljev)

Vsebina tečaja: tečaj je namenjen POPOLNIM ZAČETNIKOM, ki se s slovenščino srečujejo prvič.

Osvojili boste: slovensko abecedo in številke, razumeli boste in se naučili pogovarjati se o vsakdanjih temah: vzorci pozdravov; države, jeziki in poklici; hrana in pijača in kako jo naročiti v restavraciji; opis hiše oziroma stanovanja; opis osebe/sebe; orientacija: levo, desno, zadaj, spredaj; koliko je ura; moj dan – opis; barve;  Spoznali boste tudi osnove slovenske slovnice: sedanjik in preteklik, sklone, spreganje nekaterih glagolov, svojilne zaimke.

Tečaja se lahko udeležijo tudi vsi, ki nameravajo opravljati izpit iz slovenščine na vstopni ali osnovni ravni.

Za tečaj potrebujete tudi učbenik SLOVENŠČINA EKSPRES 1, ki ga kupite sami v knjigarnah.

Prijava in informacije

Informacije lahko dobite: