TEČAJ SLOVENŠČINE ZA TUJCE – ZAČETNI III

Podrobnosti dogodka

Predviden konec dogodka:

Za vse, ki se vpisujete ali ste že vpisani v formalne srednješolske programe in kot tujci oziroma priseljenci potrebujete znanje slovenskega jezika, organiziramo 30-urni tečaj slovenščine za tujce, ki se bo pričel 8. 5. 2023. Imeli boste 5 x po 4 ure in 2 x po 5 ur.

Tečaj začetni – III. stopnje je namenjen vsem, ki znajo malo slovenščine, imajo morda za sabo že kak krajši začetni tečaj.

• Srečanja bodo: 8. 5., 15. 5., 22. 5., 29. 5., 5. 6. od 17.00 do 20.00 ter 12. 6. in 19. 6. od 16.00 do 20.00.
  • Naučili se boste o vremenu in letnih časih, praznikih in praznovanju, znanih Slovencih, opisati mesto, pot, dom, preživljanje počitnic, spomine na šolo, izobraževalni sistem in učenje jezika, stopnjevanje pridevnikov. Spoznali boste prislove, vadili boste sklanjanje in spreganje, besedni red v pretekliku, nedoločnik in namenilnik, veznike.
  • Lokacija srečanj: CDI Univerzum, Grošljeva 4, 1000 Ljubljana
  • Tečaj bo vodila Vera Šeško, prof. slovenščine
  • Cena na osebo: 95 € za 7 srečanj (pri udeležbi najmanj 8 slušateljev)

Tečaja se lahko udeležijo tudi vsi, ki nameravajo opravljati izpit iz slovenščine na vstopni ali osnovni ravni.

Prijava in informacije

Informacije lahko dobite: